Svatováclavská Bramboriáda se kvapem blíží

Vážení příznivci Nomáda,
už tuto sobotu 5.10.2019 pořádáme druhý ročník Bramboriády, letos pojatou jako svatováclavskou.
Jak jste se na našem FB profilu mohli dočíst, dvouslovný název naší akce vychází ze dvou hlavních částí: bramborové a pivní.
Ta bramborová bude probíhat hlavně v odpoledních hodinách, kdy se můžete těšit na soutěže jak pro dospělé, tak i pro děti o sice malé, ale jak doufáme, milé ceny. Ano, dospěláků se budou týkat tekuté výhry.
Odpolednem vás bude provázet moderátor Radek Kolínský a harmonikářka. Kdo nebude soutěžit, může se optat na vše kolem brambor odborníků z bramborářského výzkumáku z Havlíčkova Brodu. Přivezou s s sebou jako vloni vzorky bramborových hlíz, informační materiály a pro děti bramborové omalovánky. K zakousnutí budou různé druhy placek doladěné jak na sladko, tak i na jiné způsoby. Nebude chybět bramboračka, brambory v popelu a ano, ani bramborový salát a ani bramborové pivo., oboje připravené z modrých brambor Valblue. Ale o tom se tu bude psát až v průběhu týdne.
Pivní část, svatováclavská, se bude odehrávat jak venku, kde budete moct ochutnat naše dvě novinky – Já, Václav a Heřman, tak i uvnitř v pivnici, kde budou na čepu spodně kvašená piva, která vaříme v průběhu roku.
Pivnice:
- Děčíňák – naše klasika, světlá 11° ležák
- Adelaide – polotmavá 11°
- Úderník – světlá 10° inspirovaná dobou, kdy dobrých surovin bylo poskrovnu a sládek musel kouzlit
- Štětka – polotmavá 14° vařená infúzně za použití 90% sladů sušených na dřevě sladké višně (tedy „uzených“ sladů“) a kvašená ležáckými kvasnicemi
Venkovní stánek:
- Já, Václav, světlá 11° chmelená chmelem Sládek, který do našeho pivovaru doputoval přímo z česačky chmele na Stekníku v žatecké oblasti bez jakékoliv úpravy. Podrobnější informace ve středu.
- Heřman – druhá novinka vařená ve stylu German Pils. Tedy světlejší, hořčejší a sušší ležák, než je tomu u českých piv. Bylo použito nových německých chmelů. Podrobnější informace v úterý.

Na další spodně kvašená piva – Kudlich, světlý ležák 12° s německými tradičními chmely a Oslavence, světlou 14°, kde chmelovou část obstarávají na trh nedávno uvedené české chmele, už nezbylo místo. Zato Válečník, naše světlá 13° speciál, kde na hořkost, tedy na první chmelení, se používá chmel Warrior, neb je toto pivo věnováno děčínským baskeťákům, Válečníkům, bude od příštího týdne na čepu po dlouhou dobu. V sobotu, kdy se koná i naše akce, Válečníci totiž zahajují letošní extraligu basketu zápasem se Svitavami. 

Tento týden vám zde představíme naše nová piva, připravované novinky v naší pivnici a další aktivity, které se týkají nejen sobotní akce.

Tak to je pro dnešek vše. Koukám, že jsem se nějak rozepsal. Snad jste to dočetli až sem a snad se sejdeme hned ve středu a poklábosíme o ležácích, nebo se případně uvidíme v sobotu na naší Svatováclavské bramboriádě.

Těšíme se na vaší návštěvu :).