Tomahawk

Naše IPAráda pokračuje plnými doušky našich hořkých piv. Další hořká záležitost na čepu je Tomahawk. Obecně by se dalo usoudit, že piva IPA budou kvůli dosažení výrazné, ale zároveň příjemné hořkosti a aromatického vjemu, chmelena za použití směsi chmelů. Ano, tak je tomu například u naší stálice Zaříkávač chmele, nebo nárazovky Chmeložrouta. Na druhou stranu se dá však použít k docílení zajímavé kombinace chuti a vůně i chmel jediný. A to je právě případ Tomahawka, kterého můžete ochutnat v současné době v naší pivnici.

Zajímavostí je určitě fakt, že Tomahawk, respektive tento americký chmel, se pěstuje a prodává pod třemi obchodními názvy -  Columbus, Tomahawk a Zeus, zkráceně CTZ. A právě název chmele Tomahawk ve mně evokoval myšlenku piva IPA s pojmenováním, světe div se, Tomahawk :).

Ne vždy single hop (jednochmelová) piva, zejména pak piva IPA, dopřávají pivaři očekávaný výsledek. Ale na to, že u našeho moku byla na začátku jednoduchá myšlenka uvaření piva podle pojmenování chmele, myslím, že se věc povedla. Někdy opravdu platí, že v jednoduchosti je síla.

Doufáme, že i vám naše světlá 15° IPA Tomahawk chmelená za studena zachutná a že si jí oblíbíte.

Těšíme se na vaší návštěvu :).